22 Mayıs 2012

Güneşi yakalayalım

Hala havalar yağmurlu ve rüzgarlı olmasına rağmen hafta sonları atlayıp güneye daha da güneye gitmek zamanları başladı.


Yıllardır tatile gittiğimde beyaz tenli olmam sebebi ile benden önce gitmiş insanların yanında  peynir tadında yaşadım.O yüzden klasik tatil başlangıcı rutinim 2 gün boyunca güneşin alnında güneşlenilir,bir güzel yengeç kıvamına gelene kadar yanılır.Tüm bu işlemleri de hiç bir koruyucu kullanmadan üstüne bir de yetmezmiş gibi cola ve zeytinyağı denemeleri yok efendim havuç yağı denemeleri falan şeklinde yaptığımı da üzülerek belirtmek isterim.Tabi ki de bu iki günün sonunda su toplayan bir cilt oluşur sonrasında da onun geçmesini beklerdim.Böyle saçma sapan alışkanlıklarım vardı anlamsız.Ancak bu sene artık daha mantıklı davranıp güneşin yüzünü yavaş yavaş göstermeye başladığı ilk günlerden itibaren güneş kremlerimi kullanmaya başladım.Zaten geçen sene tatilinden kalanlar vardı 12 aylarını doldurmadan onları da tüketmiş olurum.


Elimdeki malzemeler tükenirken yeni bir güneş bakım serisi aramaya başladım ve bugün Deborah Milano 'dan bir basın bülteni geldi.Ürünler dikkatimi çekti bu yüzden de sizlerle paylaşmak istedim.Özellikle böyle bronzlaştırmayı arttırıcı ürünleri de görünce duramadım.


Deborah Milano Güneş Serisi


0-50 faktör arasında değişen bir skalası var.Özellikle şu en altta görünen neon pembe süper bronzlaştırıcı suyu kullanabilmek için can atıyorum ama öncelikle daha yüksek faktörlü kremler ile korunmaya ihtiyacım var :))


Deborah Milano’nun Güneş Serisi’nde yer alan anti aging’li koruyucu güneş programı lekelenmeye eğilimli bölgelerde cildin doğallığını koruyor. Deborah Milano’nun yüksek koruma faktörlü anti aging serisi; yüz ve dekolte bölgesi için kullanılabiliyor.Deborah Milano’nun Anti Aging’li Yüksek Koruma Spf 50 Güneş Kremi,hassas cilt tipleri için formüle edilmiş. Güneş yanıkları için gelişmiş koruma ve önleme sağlayan cildin doğal savunmasını da güçlendiriyor. Kullanışlı Twist spreyi ulaşılması en zor noktalara ulaşarak eşit ve kolayca uygulanıyor.
Deborah Milano Yağsız SPF25 Güneş Kremi

Hafif yağsız formülü ile hassas ciltler için geliştirilmiş. Güneş yanıklarını önleyen ürün;  güvenli ve eşit bir bronzluk da sağlıyor.
Deborah Milano Orta Seviye Korumalı SPF15 Güneş Kremi

Etkin korumaya sahip olup krem, aşamalı ve uzun süreli bir bronzluk sağlıyor. Ürün güneş yanıkları üzerinde de etkili içeriğiyle dikkati çekiyor.
Deborah Milano Jel Kıvamlı SPF6 Güneş Kremi

Koyu tenliler ya da daha önceden bronzlaşmış ciltler için mükemmel sonuç veren jel kıvamlı güneş kremi; kalıcı bronzluk sağlıyor. Cildi nemlendirirken yumuşatan ürün,  zengin doğal beta karoten içeriğine sahip havuç özü, melanin, Tan Booster kombinasyonu ile cildinizin bronzlaşmasını sağlarken kalıcı bir kehribar rengi de bırakıyor.
Deborah Milano Canlandırıcı Bronzluk Jeli

Hoş kokulu bu jel koyu tenler ya da bronzlaşmış ciltler için formüle edildi. İçeriğinde Tan Booster, melanin bulunan bu ürün ciltte tazelik ve serinlik hissi bırakıyor. Mentol özü ile zenginleştirilen ürün cilde ferahlık ve serinlik hissi de veriyor. 
Deborah Milano Süper Bronzlaştırıcı Kuru Yağ

Farklı bitki yağların karışımından oluşan ürün, cildi yumuşatırken içeriğindeki ceviz kabuğu ile, koyu bir bronzluk sağlar. Cildinize rahatça süreceğiniz yağsız krem uygulandıktan sonra hoş bir Hindistan cevizi kokusu bırakıyor.
Deborah Milano Süper Koyu Bronzlaştırıcı Süt

Rekor sürede koyu bronzluk için iddialı bir formül sunan bronzlaştırıcı süt, cildin rengini hızlıca koyulaştırır. Doğal içerik karması deriyi bronzlaştıran pigmentlerin üretimini arttırmaya yardımcı oluyor. Hızlı kuruyan formülü ile deride pürüzsüzlük, yumuşaklık ve kadifemsi bir his bırakıyor.


Henüz ürünleri denemedim ancak denk gelip deneme fırsatım olursa yorumlarımı sizlerle paylaşıyor olacağım.Deneyenler olursa yorumlarını ayrıca bekliyorum...

Bol güneşli günler :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder