2 Aralık 2013

Harikalar Mutfağı’nın Yeni Yüzü


      


Cookplus.com, tutkuyla bağlanacağınız harika mutfaklarkuran bir e-ticaret sitesiEmsan, Karaca, Karaca Home veCookplus markalı ürünlerin yanı sıra TefalPhilips gibi büyük markaların elektrikli ürünlerine de bu siteden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Hızlı kargo ve uygun fiyat, Cookplus’ındiğer sitelerden ayrıştığı yönleri.

Cookplus.com online dünyada Türkiye’nin en büyük kadınportalı olan Kadınlar Kulübü ve en eski bloggerlarından olan Portakal Ağacı ile beraber çalışıyor. Serkan Bozkurt ve Eyüp Kemal Sevinç önderliğinde workshoplar düzenliyorCookplusyemek okulu Bursa’ya yolum düştüğünde gezeceğim ilk yerlerdenBursa Anatolium AVM’nin içindeki Karaca mağazasının içindeymiş. Burada da belirli aralıklarla workshoplar düzenleniyor.

CookplusTürkiye’nin yetişkinlere yönelik ilk çizgi dizisi olaFırıldak Ailesine sponsorMobil alandaki çalışmalarına devam eden Cookplus yakında yepyeni bir proje ile karşımıza çıkacak. Cookstagram projesi, kendinize özel yemek defterleri oluşturabileceğiniz, bir mekâna gidip check in olabileceğiniz,yemeğinizin fotoğrafını paylaşabileceğiniz, rozet ve unvan kazanabileceğinizmekân ve yemek öneren bir sosyal platform projesi. Bu arada Cooklife dergisinin yeni yıl sayısı yayında. Dergiye internet üzerinden de ulaşabiliyorsunuz.Cookplus sadece dijital dünyada çalışmalar yapmıyor. TValtbant çalışmaları, sundu – sunar reklamları devam ediyor.

Cookplus.com’un önemli projelerinden biri de Harikalar Mutfağı. Şu an Harikalar Mutfağı’nda 80 blogger ve 1300’e yakın yemek tarifi yer alıyor. Tasarımı yenilenen, takipçilerine eğlenceli ve farklı içerikler sunan Harikalar Mutfağı, yeni yıla yeni bir başlangıç yaptı. Hazırlama süresi, pişirme süresi, kalori bilgisikategori bilgisi, kaç kişilik olduğu gibi birçok soruya cevap veriyorYemek tarifini aynı platform üzerindenFacebook, TwitterPinterest, Google Plus ve Instagram’dapaylaşmak mümkün. Kendiniz bir profil sayfası oluşturup yemek tarifi ekleyebiliyorsunuzÜyelik için mutlaka e-posta gerekmiyor. Facebook, Twitter, Google Plus gibi mecraları kullanıyorsanız anında üye olabilirsiniz. Profil sayfası oluşturarak kapak fotoğrafı, arka plan vb. birçok yenilikle tamamen kişiselleşmiş bir butik siteye sahip oluyorsunuz.Yemek tariflerini e-posta ile göndermek de cabasıElinizdeki malzemelere göre yemek tarifleri arayabilirsiniz.Buzdolabındaki malzemelere bakıp kara kara düşünmeyin.Harikalar Mutfağı’na girip malzemesine göre yemek tarifi aradığınızda saniyeler içinde birçok alternatif yemek tarifisizlerle. Ayrıca uzmanlık alanlarınıza göre puanlar kazanıp onları Cookplus.com’da yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz. Harikalar Mutfağı’nda başka bloggerlarıtakip edip onlara mesaj gönderebilirsiniz. Bu portal artıkbloggerların birbirleriyle ve takipçileriyle rahatlıkla iletişim kurabileceği, tanıtımlarını yapabileceği, ziyaretçi sayısını katlayabilecekleri bir blogger portalına dönüşüyor. Site için Google Adwords, SEO çalışmaları, basın bülteni çalışmaları,mailing çalışmaları, TV alt bantları, Fırıldak Ailesientegrasyon çalışmaları, internet reklamları, Facebook reklamları, ödüllü yarışmalar, workshoplar düzenleniyor.Harikalar Mutfağı’nın Facebook sayfası da var. Kişiye özel istatistik sayfasından yemek tariflerinin görüntülenme sayısına, beğeni sayısına, yapılan yorum sayısına, takipçi sayısına, tarif sayısına ve tariflerin Facebook, Twitter,Pinterest, Google Plus ve Instagram’da kaç kere paylaşıldığı bilgisine bir tuşla ulaşabilirsiniz. Sitenin bizler için küçük sürprizlerini unutmamak gerek. Yemek tariflerinizkaybolmasın istiyorsanız onları bir araya toparlayıp güzel bir yemek kitabı oluşturabilirsiniz.


Daha birçok özelliği ile Harikalar Mutfağı keşfedilmeye değer.Siz ne dersiniz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder